×
 • Showbiz
 • Show / Showbiz

  Vdes aktori i njohur

  Insajderi
  19 August 2023 - 11:11
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Chris Peluso, një aktor i Broadway-it, i njohur për pjesëmarrjen e tij në “Mamma Mia” dhe “Wicked”, ka vdekur

  Ai ndërroi jetë në moshën 40 vjeçare.

  Lajmi për vdekjen e tij u konfirmua nga familja, ndonëse nuk është zbuluar akoma shkaku i vdekjes.

  “Talenti i Broadway dhe West End, Chris Peluso, ndërroi jetë më 15 gusht… Peluso ishte një yll dhe bashkëpunëtor i dashur për shumë njerëz”, tha Playbill.

  Lajmi shkatërrues vjen një vit pasi u njoftua publikisht se Peluso ishte larguar nga aktrimi për të kërkuar trajtim për një çrregullim skizoafektiv.

  Foto: Getty Images

  I njëjti portretizoi Sky në “Mamma Mia” dhe luajti si Fiyero në turne të shumta të “Wicked”.

  Peluso u bë i famshëm në vitin 2004 si një studiues i njohur në Broadway, duke përfshirë mbulimin e ‘The Balladeer’ në ringjalljen fituese të Tony të “Assassins”.

  Meritat e tjera teatrore të Peluso përfshijnë Louis dhe Nicolas në “Lestat” të Elton John dhe të tre rolet kryesore në “Beautiful: The Carole King Musical”.

  Foto: Getty Images

  Ai gjithashtu luajti në “Miss Saigon” dhe “Shoëboat” në Londër dhe gjithashtu portretizoi Nick Arnstein përballë Sheridan Smith në turneun në Mbretërinë e Bashkuar të “Funny Girl”.

  Peluso ka lënë pas gruan e tij, Jessica Gomes, vajzën Aria Li Gomes-Peluso dhe djalin Caio Lian Gomes-Peluso. /Telegrafi/

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark