×
 • Lajme
 • Lajme / Kosovë

  Vdes mjeku dhe ish-ushtari i UÇK-së, Shukri Gërxhaliu

  Insajderi
  26 September 2023 - 13:03

  Ka ndërruar jetë mjeku dhe ish-ushtari i UÇK-së, Shukri Gërxhaliu.

  Gërxhaliu ka vdekur në moshën 70 vjeçare.

  Ky është postimi i plotë i familjarëve të të ndjerit:

  “Të Allahut jemi dhe te ai do të kthehemi!

  Njoftojmë të gjithë familjarët dhe të afërmit se sot, në moshën 70 vjeçare ka ndërruar jetë më i dashuri jonë, babi, bashkëshorti, gjyshi dhe vëllau, Dr. Shukri Gërxhaliu.

  Varrimi i më të dashurit tonë bëhet nesër me kohë të drekës në Studime të Vushtrrisë.

  Me zemra të thyera, Familja Gërxhaliu”, thuhet në njoftimin e familjes.

  Më 20 shkurt të këtij viti Dr. Shukri Gerxhaliu, u nderua nga Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani me Medaljen Presidenciale te Meritave për kontributin e dhënë gjate luftës në Kosovë.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2023 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark