×
 • Sport
 • Sport

  Vogëlushi shqiptar bëhet viral duke bërë shqiponjën para ndeshjes Milan – Borussia Dortmund

  Insajderi
  29 November 2023 - 15:54

  Ndeshja mes Milanit dhe Borussia Dortmundit ka qenë kryesorja e mbrëmjes të së martës në Ligën e Kampionëve, ku mysafirët triumfuan me rezultat 1-3.

  Megjithatë kjo mbrëmje u bë edhe më e bukur nga një vogëlush shqiptar i cili ishte shoqërues i futbollistëve të Milanit në fushë vendosi të bënte shqiponjën dy krenare me duar.

  Ky gjest i fëmijut shqiptar erdhi pikërisht në ditën e flamurit ku Shqipëria festoi më 28 nëntor 111 vjetorin e pavarësisë.

  Gjithsesi gjesti i vogëlueshit shqiptar është bërë viral pasi është shpërndarë jashtëzakonisht shumë në rrjetet sociale.

  Dortmund fitoi në fund ndeshjen me rezultat 1-3, duke siguruar edhe matematikisht kalimin nga Grupi F që konsiderohej grup i vdekjes në Ligën e Kampionëve. /Telegrafi/

  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Gazetës Insajderi në Viber.
  OP-ED
  Nga Rubrika
  Sport
  26 February 2024

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark