×
 • Lajme
 • Insajderi / Insajderi

  Vrasja e 58 vjeçarit në Dumnicë – Prokuroria jep detaje për Insajderin

  Insajderi
  27 March 2023 - 10:14

  Një burrë 58 vjeçar është vrarë të dielën në afërsi të shtëpisë së tij në fshatin Dumnicë të Podujevës. Për rastin për Insajderin ka folur zëdhënësja e Prokurorisë Themelore në Prishtinë.

  Jemi duke ndërmarrë veprimet e nevojshme për zbardhjen e rastit, tha zëdhënësja e kësaj prokurorie, Laureta Ulaj.

  Referuar pyetjeve tuaja, ju njoftojmë se me urdhër të prokurorit kujdestar, rasti është kualifikuar “Vrasje”, sipas KPRK-së. Prokuroria në koordinim me Policinë janë duke i ndërmarrë të gjitha veprimet e nevojshme hetimore në mënyrë intensive, me qëllim të ndriçimit të rrethanave të këtij akti dhe identifikimit të personave të përfshirë në këtë rast”, deklaroi Ulaj për Insajderin.

  Mosha e viktimës është 58 vjeç, derisa me urdhër të prokurorit trupi i pajetë është dërguar në IML për t’iu nënshtruar obduksionit”, tha ajo.

  Për rastin janë deklaruar edhe nga Policia e Kosovës.

  VRASJE/Fsh. Dumnicë e Epërme, Podujevë 26.03.2023 – 18:08. Një mashkull kosovar është gjetur i vdekur në afërsi të shtëpisë së tij. Vdekjen e viktimës e ka konfirmuar ekipi mjekësor në vendin e ngjarjes. Në vendin e ngjarjes përveç njësive relevante policore ka dalë edhe prokurori, i cili ka urdhëruar që trupi i pajetë të dërgohet në obduksion. Nuk raportohet për të arrestuar. Rasti në hetime”, thuhet në raportin 24 orësh të policisë.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2023 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark