×
 • Lajme
 • Lajme / Kosovë

  Vrasja në Podujevë – dyshohet se e plagosur ka mbetur gruaja e viktimës

  Insajderi
  11 September 2023 - 13:52
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Gazetës Insajderi në Viber.

  Një person është vrarë dhe një tjetër ka mbetur i plagosur si pasojë e gjuajtjeve me armë zjarri në rrugën “Zahir Pajaziti” në Podujevë.

  E plagosur po dyshohet të ketë mbetur gruaja e viktimës.

  Rastin për Insajderin e ka konfirmuar zëdhënësi i Policisë së Kosovës, Agron Borovci.

  Borovci ka theksuar se policia po punon në zbardhjen e rrethanave të ngjarjes dhe identifikimin e personave.

  “Sot rreth orës 12:30, është raportuar për gjuajtje me armë zjarri,  në rrugën “Zahir Pajaziti” në Podujevë.   Policia menjëherë ka dalë në vendin e ngjarjes dhe nga informacionet e para  të marra  nga mjekët emergjent është konfirmuar se një  person  është pa shenja jete ndërkaq një tjetër ka mbetur i plagosur.   Aktualisht policia po vijon  punën me veprime të ekzaminimit të vendngjarjes si dhe me veprime të tjera operativo-hetimore, me qëllim të zbardhjes së rrethanave të ngjarjes si dhe identifikimin e të dyshuarve”. /Insajderi

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark