×
 • Lajme
 • Lajme / Kosovë

  Vrasje në tentativë në Vushtrri – vëllai ther me thikë vëllain

  Insajderi
  19 January 2024 - 14:27
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Një i mitur 16 vjeçar nga Komuna e Vushtrrisë është raportuar në Policinë e Kosovës. Ai po dyshohet se ka therur me thikë vëllain e tij, i moshës madhore, shkruan Insajderi.

  Detaje për rastin kanë dhënë nga Policia përmes raportit 24 orësh derisa bëhet me dije se viktima ka pranuar tretman mjekësor.

  Ndërkohë, i dyshuari është arrestuar dhe është dërguar në mbajtje.

  “Vushtrri 17.01.2024-16:00. Raportohet se i dyshuari mashkull kosovar pas një mosmarrëveshje ka therur me thikë viktimen mashkull kosovar. Viktima ka pranuar tretman mjekësor. I dyshuari është arrestuar dhe pas intervistimit me vendim të prokurorit dërgohet në mbajtje”, thuhet në njoftimin e policisë.

  Insajderi e ka telefonuar zëdhënësin e Policisë, Avni Zahiti për detaje shtesë por i njëjti ka kërkuar t’i referohemi raportit 24 orësh.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark