×
 • Lajme
 • Botë
 • Lajme / Botë

  Vritet me thikë një nxënëse në këtë shtet

  Insajderi
  30 January 2023 - 12:16

  Një nxënëse u godit me thikë për vdekje në Britani, ndërsa i dashuri i saj u përpoq ta mbronte.

  Holly Newton, një 15-vjeçare entuziaste që pëlqente të kërcente, vdiq kur ajo dhe i dashuri i saj, 16 vjeç, u sulmuan në Hexham, Britani të premten pasdite.

  I dashuri i adoleshentes, luftoi heroikisht për ta shpëtuar kur ajo u godit me thikë për vdekje në rrugë, shkruan The Sun.

  Sulmi ndodhi jashtë një picerie pasi çifti i ri kishte shkuar për të ngrënë dhe aty e sulmuan me thikë. Si ajo dhe i dashuri i saj më pas hynë të plagosur në dyqan ku stafi nxitoi për t’i ndihmuar.

  Komuniteti vendas është tronditur nga ngjarja, ndërsa lajmi po bën xhiron e Britanisë. Ndërkohë, shkaku nuk dihet ende.

  Fillimisht, adoleshentja u shpëtua nga i dashuri i saj, por nuk mundi të mbijetonte. Ajo vdiq disa orë më vonë./abcnews.al

  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Gazetës Insajderi në Viber.
  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark