×
 • Lajme
 • Insajderi

  VV-ja liston projektet e qeverisë Kurti, i quan madhore e milionëshe

  Insajderi
  09 August 2022 - 13:54
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Gazetës Insajderi në Viber.

  Partia në pushtet, Lëvizja Vetëvendosje, ka listuar tetë projekte të Qeverisë Kurti të cilat i ka quajtur si të mëdha.

  VV, përmes një postimi tha se krahas punës dhe drejtësisë, shtyllë tjetër e punës së qeverisë “janë projektet e mëdha në bashkërendim edhe me organizmat ndërkombëtarë në fushat prioritare për ekonominë e vendit”.

  Si projektin më të madh të listuar nga subjekti politik në pushtet është Marrëveshja Kompakt me MCC-në për energjinë në vlerë 236.7 milionë dollarë.

  Projekt tjetër milionësh, Vetëvendosje e ka listuar si punë të mirë të qeverisë edhe përkrahjen buxhetore në vlerë 50 milionë euro nga Banka Botërore dhe Fondi i OPEC-ut për Zhvillim Ndërkombëtarë.

  Më poshtë mund t’i gjeni projektet madhore, sipas VV-së:

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark