×
 • Lajme
 • Insajderi / Insajderi

  “VV kundër grave”

  Insajderi
  08 June 2023 - 19:07

  “VV kundër grave”, kështu po thotë juristja e së drejtës së mediave, Flutra Kusari derisa u shpreh se partia e Kurtit po voton kundër interesave të grave.

  Ajo ka kritikuar deputetë e partisë më të madhe në vend se nuk ishin në gjendje të kalonin ligjin që rregullon bërjen e IVF-it nëpër spitalet publike.

  Këtë veprim Kusari e ka cilësuar si “dështim politik”

  Reagimi i plotë i Kusarit:

  Grate voto VV-ne e VV-ja voto kunder interesave te grave.

  As sot VV nuk ke ne gjendje me kalu ligjin qe, nder te tjera, rregullon ne detaje berjen e IVF-se ne spitale publike.

  Cfare super deshtimi politik.

  Ftoj grate dhe burrat qe kane za ne media ose media sociale ta shenojne kete deshtim.

  /Insajderi

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2023 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark