×
 • Lajme
 • Lajme

  “VV në opozitë ka pënguar liberalizimin e vizave” Tahiri thotë se vizat janë meritë e katër- pesë qeverive

  Insajderi
  09 January 2024 - 17:46
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Çështja e liberalizimit të vizave është rezultat i katër- pesë qeverive ka thënë shefi i Grupit Parlamentar të AAK-së, Besnik Tahiri duke akuzuar VV se gjatë kohës sa ka qenë në opozitë ka penguar këtë proces që tani është duke e përvetësuar, shkruan Gazeta Insajderi.

  “Liberalizimi i vizave vjen si rezultat i katër – pesë qeverive, bile kur e sheh me sy kritik dhe real VV dhe AAK kur kanë qenë në protesta në atë kohë akuzohet se ka penguar liberalizimin e vizave.”

  “Për liberalizim VV ma shumë ka pengu se sa që ka bë diçka”, tha ai në T7.

  Ai tha se viti 2023 është vit i humbur për Kosovën.

  /Gazeta Insajderi/

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark