×
 • Lajme
 • Sport
 • Lajme

  Xherdan Shaqiri uron shqiptarët për 28 nëntor me foton e veçantë

  Insajderi
  28 November 2023 - 14:23

  Ylli i futbollit Xherdan Shaqiri e ka uruar 111-vjetorin e Pavarësisë së Shqipërisë.

  Futbollisti i Chikago Fire dhe Përfaqësueses së Zvicrës e ka uruar festën e Pavarësisë përmes një postimi në “Insta-Story”.

  Ai ka publikuar një foto ku shfaqen heroi ynë kombëtar, Gjergj Kastriot Skënderbeu së bashku me Ismail Qemailin dhe Isa Boletinin, që shpallën Pavarësinë e Shqipërisë më 28 nëntor 1912 në Vlorë.

  Shaqiri e ka përshkruar foton: “Urime 111 vjetorin”.

  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Gazetës Insajderi në Viber.
  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark