×
 • Lajme
 • Lajme

  Xhudisti Akil Gjakova denoncohet nga gruaja për dhunë

  Insajderi
  13 April 2024 - 14:36
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Xhudisti i njohur kosovar, Akil Gjakova dhe gruaja e tij janë në një proces divorci.

  Fillimisht ndarja ishte kërkuar nga vetë Akili.

  Por, me një kundër padi është përgjigjur gruaja e tij e cila në atë dokument pos tjerash ka deponuar fakte që pretendojnë se Akil Gjakova ka ushtruar dhunë ndaj saj.

  Siç merr vesh Insajderi një muaj më parë kur gjykatësi, Driton Noci ka parë dosjen ka kërkuar që rasti të shkojnë prokurori. Ai e ka dërguar shkresën në prokurores Lumturie Hoxha, por që ata nuk kanë hapur rast.

  Ditën e shtune në mëngjes, siç ka mësuar Insajderi, gruaja e xhudistit së bashku me fëmiun e tyre kanë tentuar të hyjnë në banesë, por ka qenë Akil Gjakova që i ka ndaluar të hyj.

  Gruaja e tij pas kësaj, ka ftuar Policinë e Kosovës që të asistojë , për momentin ajo ndodhet në polici duke dhënë dëshminë e saj si viktimë në këtë rast.

  Gazeta Insajderi ka provuar të kontaktojë edhe me Policinë lidhur me rastin, por deri me tani nuk kanë kthyer përgjigje.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark