12:11 - 31 Janar 2023

Ylli i mbrëmshëm i Tik-Tok-ut, Sami Kurteshi është paraqitur sot në protestën e Lëvizjes Vetëvendosje, e cila po mbahet për ta kundërshtuar themelimin e Asociacionit.

Kurteshi, mbrëmë eskaloi me gjuhën e tij duke thënë se “Kurti nuk luan q*** me Amerikën”.

Protesta ka filluar të mbahet nga ora 12:00.

Ndërkohë, zyrtarët amerikanë kanë nisur bisedimet për formimin e Asociacionit të Komunave Serbe me disa prej ministrave të Qeverisë Kurti, këshilltar të kryeministrit e presidentes si dhe kryetarët e partive opozitare.

Video