×
 • Lajme
 • Lajme

  Zjarrfikësit protestojnë nesër para Qeverisë

  Insajderi
  29 November 2023 - 15:42

  Zjarrfikësit e Kosovës, të enjten, do të mbajnë protestë para objektit të Qeverisë së Kosovës për shkak të mospërmbushjes së kërkesave të tyre.

  Përmes një reagimi, Sindikata thotë se zjarrfikësit janë në një situatë shumë të rëndë sa i përket organizimit, financimit dhe menaxhimit të shërbimit të zjarrfikjes dhe shpëtimit dhe se kjo gjendje ka shkaktuar indinjatë.

  Sindikata gjithashtu njoftoi se protesta do te mbahet me datën 30.11.2023 në ora 11:00 para objektit të Qeverisë dhe se e njëjta do të vazhdojë deri në arritjen e një marrëveshje të pranueshme.

  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Gazetës Insajderi në Viber.
  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark