×
 • Sport
 • Sport

  Zyrtare: Chelsea prezanton transferimin e radhës

  Insajderi
  24 August 2023 - 17:16

  Përmes një komunikate zyrtare, Chelsea e ka konfirmuar transferimin e sulmuesit të talentuar, Deivid Washington.

  Washington i bashkohet Chelseat nga skuadra braziliane, Santos, dhe ka nënshkruar një kontratë shtatë vjeçare me “Blutë”.

  Po ashtu, Washington ka opsionin që ta zgjasë qëndrimin e tij në “Stamford Bridge” edhe për një vit, pasi t’i mbarojë kontrata aktuale.

  Washington mund të luajë në secilën pozitë të sulmit, por kryesisht ka rolin e qendërsulmuesit.

  Santos do të përfitojë 16 milionë euro dhe katër milionë euro të tjera në formë të bonuseve nga shitja e Washington.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2023 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark