20:45 - 21 Janar 2022

Drilon Cenaj është futbollisti më i ri që ka nënshkruar me Prishtinën, duke hedhur firmën për një vit e gjysmë.

Ai kur ishte një veç u largua nga Kosova së bashku me familjen e tij për në Sarajevë të Bosnje Hercegovinës, ndërsa kthehet në vendlindje në moshën 24-vjeçare për ta vazhduar karrierën si futbollist  i FC Prishtinës.

Cenaj është zhvilluar si futbollist në Bosnje me ç’rast e ka nisur karrierën te FK Sarajevo. Cenaj që aktivizohet si mesfushor , si junior është transferuar te Chievo Verona në Itali teksa më pas i’u bashkua ekipit të parë të Salernitanës në Apenine.

Driloni ka luajtur edhe për CS Pandurii Targu Jiu (Rumani), Celic Zenica (B. Hercegovinë), Nyíregyhaza dhe Szentlorinc SE në Hungari para se t’i bashkohet Prishtinës.