×
 • Lajme
 • Lajme

  A do të ndikojë largimi i Merkelit në zgjidhjen e çështjes së Kosovës?

  Insajderi
  30 October 2018 - 08:58
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Largimi i kancelares gjermane Angela Merkel, e cila njoftoi se nuk do të kandidojë për një mandat të ri, do të ndikojë në gjithçka që po ndodh në Evropë, po ashtu edhe në dialogun midis Beogradit dhe Prishtinës.

  Kështu ka thënë sekretari i Përgjithshëm i Këshillit për Bashkëpunim Rajonal në Serbi, Goran Svilanoviq, transmeton Klan Kosova.

  Svilanoviq është shprehur se nuk dëshiron që në këtë moment të spekulojë se si dalja në pension e Angela Merkelit mund të ketë pasoja për ndikimin dhe rolin e Gjermanisë në zgjidhjen e çështjes së Kosovës.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark