×
 • Lajme
 • Lajme

  A do të pranonte ta festonte Vitin e Ri me produkte serbe? Përgjigjet ministri Shala

  Insajderi
  01 January 2019 - 09:09
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Me iniciativë të ministrit të Tregtisë dhe Industrisë, Endrit Shala, më 21 nëntor të viti që sapo e lamë pas, Qeveria kishte marrë vendim që të vendos taksë prej 100 për qind për mallra të Serbisë dhe Bosnje e Hercegovinës.

  Ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Endrit Shala, më 21 nëntor të vitit që sapo e lamë pas, i kishte propozuar Qeverisë së Kosovës për vendosjen e taksës prej 100 për qind për mallrat e Serbisë dhe Bosnje e Hercegovinës.

  Në një intervistë  dhënë për lajmi.net, i pyetur nëse do të pranonte që ta festonte Vitin e Ri me produkte serbe, ministri Shala ka thënë se, produktet e prodhuesve kosovarë janë shumë cilësorë dhe dita ditës kualiteti i tyre është duke u ngritur.

  “Edhe unë dhe familja ime përpiqemi që në tryezën e familjes ta furnizojmë me produkte vendore të cilat i ka prodhuesi jonë, dhe që mendoj se janë shumë cilësorë dhe dita ditës kualiteti i tyre është duke u ngritur”, ka deklaruar ministri Shala

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark