×
 • Lajme
 • Lajme

  A e përkrahë Edi Rama taksën 100% të Kosovës ndaj Serbisë?

  Insajderi
  25 November 2018 - 21:11
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Ministri i Tregtisë dhe Industrisë Endrit Shala duket i lumtur në një fotografi të publikuar në shoqërinë e kryeministrit të Shqipërisë Edi Rama.

  Kjo ndoshta për faktin se Rama mund të ketë mbështetur Kosovën në aplikimin e taksës 100 për qind për produktet serbe dhe boshnjake.

  “100 për qind’ është mbishkrimin në fotografinë e Shalës me Ramën.

  Ministri i Financave në qeverinë Rama, Arben Ahmetaj, dje u shpreh kundër taksës për produktet serbe dhe boshnjake.

  Qëndrimin e tij të publikuar në Facebook ai e fshiu pasi mori kritika të shumta.

  Ndërkohë po sonte Ministri i Arsimit SHyqri Bytyqi ka treguar se në mes të Kosovës dhe Shqipërisë së shpejti nuk do të aplikohet asnjë taksë.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark