×
 • Lajme
 • Lajme / Kosovë

  Abdixhiku e quan qyqar Kurtin: Ka kaq shumë pushtet e para dhe viktimizohet

  Insajderi
  21 March 2024 - 22:04
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Kreu Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku, e ka quajtur kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti, qyqar, shkruan Insajderi.

  Abdixhiku u shpreh se një kryeministër që i ka 51 % dhe miliarda euro buxhet, vetëm ankohet dhe nuk punon asgjë.

  “Është qyqar, është i paaftë në vendime. Një njeri që i ka 51 %, i ka 12 miliardë euro dhe nuk është në gjendje ta bëjë një shenjë të vetme dhe prapë ankohet e bënë viktimën, është rast për marre për besë”, deklaroi ai në Pressing të T7.

  I pari i LDK-së potencoi se populli i Kosovës ka nevojë për një rrugë të re dhe kjo rrugë është rruga e LDK-së.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark