10:54 - 02 Mars 2020

Ministri i Infrastrukturës dhe Ambientit, Lumir Abdixhiku, të premten (28.02.2020), ka pritur në takim Ambasadoren e Suedisë në Kosovë, Karin Hernmarck Ahliny.

Abdixhiku dhe Ahliny, në këtë takim njohës, diskutuan për mundësitë e realizimit të projekteve të përbashkëta. Mes të tjerash, Abdixhiku e informoi me planin e qeverisjes për ministrinë që ai drejton, projektet me prioritet dhe vendosmërinë për transparencë të plotë të proceseve.

Ambasadorja suedeze tha se do të vazhdojnë përkrahjen ndaj shtetit të Kosovës, për çka ministri shprehu mirënjohje.