08:58 - 22 Maj 2022

Një aksident trafiku ka ndodhur mbrëmë në fshatin Zaskok të Ferizajit, shkruan Insajderi.

Përmplasja ka ndidhur mes dy automjeteve. Pesë persona janë lënduar, dy prej tyre janë dërguar në QKUK.

Njoftimi i policisë:

Fsh. Zaskok, Ferizaj 21.05.2022 – 15:15.  Është raportuar për një aksident trafiku në mes dy automjeteve me ngasës meshkuj, njëri kosovar dhe tjetri shqiptar i Maqedonisë Veriore. Përveç dëmeve materiale lëndime trupore kanë pësuar pesë persona të cilët kanë pranuar trajtim mjekësor, dy prej tyre janë dërguar në QKUK për trajtim të vazhdueshëm mjekësor.