×
 • Lajme
 • Botë
 • Lajme / Botë

  Aksident në Itali: Vdes një shqiptar

  Insajderi
  08 May 2023 - 16:28

  Një 24 vjeçar shqiptar ka vdekur dhe një tjetër është plagosur në një aksident që ka ndodhur në Itali.

  Rasti tragjik raportohet se ka ndodhur të dielën rreth orës 23:30, në Bologna në rrugën via Graziadei.

  Me veturën e tipit Mercedes CLK, po udhëtonin bashkë dy shqiptarë e një rumun.

  Vozitësi i veturës e humbi kontrollin dhe doli jashtë rrugës duke u përplasur me një pemë.

  24 vjeçari shqiptari ndodhej si pasagjer në ulësen e djathtë, teksa ekipet emergjente e nxorën atë pa shenja jete jashtë veturës.

  Ndërkaq të lënduar kishin mbetur edhe një 23 vjeçar shqiptar dhe një 19 vjeçar rumun, i cili ndodhej në ulësen e prapme.

  OP-ED
  Nga Rubrika
  Kosovë
  30 September 2023

  © 2016-2023 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark