×
 • Sport
 • Sport

  Alain Giresse publikon listën e futbollistëve të ftuar për ndeshjet e qeshorit – ka befasi në repartin e sulmit

  Insajderi
  05 June 2023 - 15:28

  Trajneri i Kombëtares së Kosovës në futboll, Alain Giresse ka publikuar listën prej 23 futbollistëve për dy ndeshjet kualifikuese të këtij muaji për kualifikimet për Euro 2024.

  Në listë është përfshirë mesfushori Hekuran Kryeziu, ndërsa në sulm është ftuar edhe Jetmir Topalli duke bërë kështu disa ndryshime interesante.

  Ndeshjen e radhës Kosova e luan kundër Rumanisë, më 16 qershor në stadiumin “Fadil Vokrri”, derisa tri ditë më vonë udhëton në Budapest, ku do të përballet me Bjellorusinë.

  “Dardanët” kanë dy pikë në renditjen e Grupit I, pasi në ndeshjet e muajit mars barazuan me Izraelin dhe Andorrën.

  Lista e plotë:

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2023 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark