×
 • Lajme
 • Insajderi

  Anëtari i PSD-së e quan qenef Rron Gjinovcin, mbështetësin e VV-së

  Insajderi
  03 October 2022 - 14:33

  Aktivisti i PSD-së, Lisjan Perolli e ka quajtur “qenef” Rron Gjinovcin, pasi ky i fundit e ka përkrahur mosprocedimin e pagave për grevistët.

  Gjinovci përmes një postimi në rrjetin social, Facebook, shkroi që mësimdhënësit që tash nga sikleti hanë thonjtë, t’i marrin pagat tek Rrahman Jashari, duke e përkrahur kështu mosprocedimin e pagave për grevistët.

  “Kurrsesi s’bon me jau qit pagat. Duhen njerezit mu mesu qe vendimet e budallafta per me i shku mas njerzve kot, kane pasoja dhe çmim. Tash merrni te Rraha pagat”– shkroi Gjinovci.

  Pas këtij shkrimi, nuk la pa reaguar Perolli, i cili shkroi se Gjinovci ka ndjeshmëri për klasën punëtore jashtë vendi, e këtu zhvillon luftë të veçantë se po ja kërkon pushteti ashtu.

  Postimi i plotë:

  “Ani ky far bërllogu po shkon në konventa t’majtës në Shqipëri.

  Ky qenef ka ndjeshmëri për klasën punëtore jashtë vendi e këtu zhvillon luftë të veçantë se po ja kërkon pushteti ashtu. Kështu duket llumi i llumave

  Ndryshe, punonjësit e arsimit dhe ata të administratës publike që kanë qenë në grevë nuk ka shpresë se do t`i marrin pagat e muajit shtator. Këtë e ka thënë shefja e grupit parlametar të Vetevendosjes, Mimoza Kusari.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2023 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark