×
 • Insajderi Video
 • INDOKS

  Apo prishen marrëdhëniet Kosovë – Shqipëri, për shkak egos për pushtet nga kryeministri Kurti?

  Insajderi
  19 April 2021 - 11:56
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Gazetës Insajderi në Viber.

  Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ministrat dhe deputetët e Lëvizjes Vetëvendosje ka ditë që janë angazhuar në përkrahjen e tre kandidatëve të kësaj partie për zgjedhjet e 25 prillit në Shqipëri.

  Zgjim Hyseni, nga PSD-ja ka thënë se janë ftohur marrëdhëniet mes Kosovë dhe Shqipërisë për shkak të Kurtit.

  “Marrëdhëniet midis Kosovës dhe Shqipërisë nuk kanë qenë kurrë më të ftofta prej vitit 1999 e këndej se sa aktualisht, për shkak të marrëdhënies së dy lidereve për pushtet. Nuk ka asgjë të sinqertë prej asnjëres pale mirëpo, Kosova do të pësoj”, ka thënë Hyseni.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark