×
 • Lajme
 • Lajme / Kosovë

  Arrestohen shtatë të mitur, dyshohen për vjedhjen e disa artikujve nga marketi

  Insajderi
  17 October 2023 - 13:17

  Policia e Kosovës ka njoftuar se të hënën mbrëma ka arrestuar shtatë persona të dyshuar për vjedhje, ndërsa një person për blerje, pranim ose fshehje e sendeve të përfituara me kryerjen e veprës penale.

  Shtatë personave të dyshuar u është iniciuar rast për vjedhjet që kanë ndodhë në periudha të ndryshme kohore në markete, ku personat e dyshuar (që të gjithë të mitur), në bashkëveprim dyshohet se kanë vjedhur artikuj nga marketi.

  Ndërsa, personit të dyshuar A.R, mashkull 23 vjeç, i janë gjetur dhe sekuestruar gjësendet të cilat dyshohet të jenë të vjedhura.

  “Ndaj tij është iniciuar rast për Blerje, pranim ose fshehje të sendeve të përfituara me kryerjen e veprës penale. Në koordinim me prokurorin e shtetit hetuesit po ndërmarrin veprimet e nevojshme policore para se rastet të procedohen më tej”, thuhet në njoftimin e policisë.

  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Gazetës Insajderi në Viber.
  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark