×
 • Lajme
 • Aktuale

  Arrestohet ish-shefi i milicisë së Istogut, dyshohet për krime lufte gjatë viteve 1998 -1999

  Insajderi
  04 August 2023 - 23:27
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Gazetës Insajderi në Viber.

  Ehat Miftari nga IKD-ja ka thënë se është arrestuar ish-shefi i milicisë së Istogut, që dyshohet për krime gjatë luftës në Kosovë në vitet 1998-1999.

  Postimi i plotë:

  Arrestohet në Merdare ish-shefi i milicisë së Istogut, dyshohet për krime lufte gjatë viteve ’98 -’99

  Pas 24 viteve me ne fund arrestohet nje shef i policise i cili dyshohet se ka kryer krime lufte ne Kosove.

  Perderisa, deri me tani jane arrestuar kryesisht individe me pergjegjesi individuale, me ne fund arrestohet dikush qe ka pasur pergjegjesi komanduese.

  Secili qe ka kryer krime lufte ne Kosove meriton te mbahet pergjegjes per veprimet e tij permes nje procesi gjyqesor te drejte, te paanshem dhe te pavarur.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark