×
 • Lajme
 • Insajderi / Insajderi

  Bajrami i reagon ashpër Nagavcit: Çfarë dështimi!

  Insajderi
  30 August 2023 - 17:09

  Deputetja nga radhët e LDK-së, Hykmete Bajrami i ka reaguar ashpër ministres së arsimit, Arbërie Nagavcit pas thirrjes së saj ndaj prindërve për mos ti blerë librat pa e marrë listën nga mësuesit.

  “Shkelësja e kushtetutës Nagavci tek sot ju paska bë thirrje prindërve ”mos me i ble librat, pa e marrë listën nga mësuesit”, e çka me ata që tashmë i kanë ble, t’i kthejnë apo?”, ka shkruar ajo në rrjetin e saj në Facebook.

  Tutje ajo ka thënë se “Kësaj i thonë kaos me kosoto të lartë”.

  Sipas Bajramit thirrja e Nagavcit për prindërit është thirrje e terthortë.

  “Njëherit thirrja e Nagavcit për prindërit është thirrje e terthortë për shtepitë botuese ”mos botoni libra se kërkesa për ato varet nga mësuesit”, është shprehur Nagavci.

  Mes tjerash ajo ka thënë se është mekat i madh që dështimin e ministrisë dhe qeverisë kaq drejtpërdrejtë e kaq shtrejtë po e paguajmë nxënësit, prindërit e tyre dhe mësimdhënësit.

  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Gazetës Insajderi në Viber.
  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark