×
 • Sport
 • Sport

  ‘Bravo Enea Koliqi’ | Ismet Munishi reagon pas kualifikimit të Ballkanit në UEFA Conference League

  Insajderi
  31 August 2023 - 22:42
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Kampioni i Kosovës, Ballkani ka arritur edhe një sukses tjetër të jashtëzakonshëm.

  Ekipi nga qyteti i Suharekës, është kualifikuar në garat evropiane pas fitores me rezultat të përgjithshmëm 4-2.

  Edhe pse u mposhtën sonte (1-0), fitorja me poker në ‘Fadil Vokrri’ (4-1) ishte deçizive për kualifikimin në UEFA Conference League.

  Pas këtij triumfi, në “Facebook” ka reaguar edhe trajneri i Ferizajt – Ismet Munishi.

  Munishi ka uruar skuadrën e Ballkanit për këtë sukses, dhe ka lavdëruar në veçanti portierin e Ballkanit, Enea Koliqi për performancën e tij.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark