×
 • Lajme
 • Lajme / Kosovë

  “Çmenduri”, “Motra e deputetës”, Abdixhiku godet brutalisht gjyqësorin

  Insajderi
  20 October 2023 - 19:30
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Projekti i promovuar nga dyshja Abdixhiku e Rama ka marrë goditje të rëndë nga Gjykata Komerciale. Është vendosur që të ndërpriten punimet. Shkak janë bërë pretendimi për mashtrim në tenderin mbi 8 milionë eurosh.

  Gazeta Insajderi kishte publikuar hulumtimin për tenderin prej 8.5 milionë eurosh për ndërtimin e Rrugës A në Prishtinë, që iu dha firmës “Sallahu”, ku pronari i saj ishte dënuar për mashtrim.

  Abdixhiku e Rama goditen nga Gjykata Komerciale- Ndërpriten punimet në Rrugën A

  Pas kësaj goditje ka reaguar kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku, ku sipas tij kjo është “një çmenduri që të lë pa fjalë”.

  “Rruga A po ecte në ritëm të mbarë. Punë e palodhshme, në kohë rekord e në afat. Një lagje e re për Prishtinën, një komunitet i ri në bërje. Por ja që në Kosovën e popullistëve puna krijon kundërshtarë”, ka shkruar Abdixhiku në rrjetin e tij në Facebook.

  Sipas tij gjykatësja është motra e deputetes Fitore Pacollit.

  “Sot, një gjykatëse vendosi ta ndalojë atë. Ta ndalojë punën e ndërtimit të rrugës ‘Jim Xhema’ në gjysmë të saj. Gjykatësja, del të jetë motra e deputetes në pushtet”.

  Tutje, Abdixhiku ka thënë se pushtetarët nuk bëjnë punë vet por as punën e tjetrit se durojnë.

  “Këta janë përplot mllef e urrejtje; dhe fatkeqësisht urrejnë qytetarët e vet. Punë s’bëjnë vet por punën e tjetrit se durojnë dot”, është shprehur Abdixhiku.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark