×
 • Lajme
 • Lajme

  Diplomacia kosovare “përforcohet” me një televizor

  Insajderi
  24 July 2017 - 18:00
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Ministria e Punëve të Jashtme është përforcuar për nga teknologjia. Ka blerë një televizor.

  Sipas njoftimit për dhënie të kontratës të publikuar nga Komisioni Rregullativ i Prokurimit Publik,  me 26 korrik Ministria e Punëve të Jashtme do të nënshkruaj kontratë me kompaninë NTP Valoni për blerjen e një televizori, raporton Insajderi.

  Televizori i blerë me një çmim prej 940 eurove, ishte oferta më e vogël e tri kompanive që kanë dhënë ofertën e tyre. Çmimi më i lartë ishte 980 euro.

  Ministria e Punëve të Jashtme nuk e ka specifikuar se për cfarë arsyesh dhe për cilën zyrë është blerë ky televizor e as i cilës markë është./Insajderi.com

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark