×
 • LifeStyle
 • LifeStyle

  Dobitë shëndetësore nga specat djegës

  Insajderi
  19 April 2024 - 19:43
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Shumë njerëz janë të fiksuar se nuk duhet të hajmë djegës e disa të tjerë i bëjnë pjesë e të gjitha shujtave.

  E vërteta është se specat djegës mund të bëjnë më shumë sesa thjesht ti jepni shije më të mirë ushqimit.

  Specat ndihmojnë për shumë lloj sëmundjesh, ne do ju sjellim disa nga përfitimet që më parë nuk e dinit se i merrnit nga specat djegës.

  Lufton dhimbjet e kokës dhe infeksionet

  Lehtëson të gjitha dhimbjet

  Ul kolesterolin dhe normalizon presionin e gjakut

  Humbja e peshës

  Ul inflamacionin

  Lëkurë më të re

  Shëron dhimbjet e syve

  Ju bën më të fortë ndaj të nxehtit tropical.

  OP-ED
  Nga Rubrika
  LifeStyle
  22 May 2024

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark