×
 • Lajme
 • Insajderi / Insajderi

  Dy persona të plagosur me armë zjarri në FushëKosovë

  Insajderi
  31 May 2023 - 18:18

  Sot rreth orës 16:00 janë plagosur dy persona në Fushë-Kosovë.

  Lajmin për Gazetën Insajderi e ka konfirmuar zëdhënësja e Policisë, Flora Ahmeti e cila ka thënë se një person i dyshuar lidhur me këtë rast është arrestuar.

  “Rreth orës 16:00, policia ka marrë informatën për të shtëna me armë në rrugën e Pjeës në Fushë Kosovë.Menjëherë pas marrjes së informatës policia ka dalë në vendin e ngjarjes dhe ka ndërmarrë të gjitha veprimet e nevojshme që konsistojnë në hetimin e rrethanave që karakterizojnë ngjarjen.

  Sipas Ahmetit, bazuar në informacionet e para raportohet për dy persona të lënduar, në dyshohet të ketë marrë lëndime nga arma e zjarrit.

  Bazuar në informacionet e para raportohet për dy persona të lënduar, në dyshohet të ketë marrë lëndime nga arma e zjarrit.Zyrtarët policorë kanë identifikuar dhe arrestuar një person të dyshuar dhe ka sekuestruar një armë zjarri .Aktualisht në koordinim me prokurorinë, ndërmarrin veprimet hetimore për ndriçimin e plotë të rastit” tha Ahmeti.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2023 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark