×
 • Lajme
 • Lajme

  Dy tentimvrasje brenda një pasdite

  Insajderi
  30 July 2017 - 18:00

  Në fshatin Damjan të Gjakovës, viktima mashkull ka raportuar se në parkingun e një restoranti,  një i dyshuar i pa njohur ka shtënë disa herë me armë zjarri në drejtim të tij.

  Viktima ka pësuar lëndime të lehta pasi është rrëzuar gjatë ikjes dhe i njëjti deklaron se dyshon në një person pasi që kishte një mosmarrëveshje më herët.

  Në vendin e ngjarjes janë gjetur dhe konfiskuar katër gëzhoja të kalibrit 9mm.

  Një vrasje në tentativë ka ndodhur edhe në Vushtrri ku është arrestuar i dyshuari mashkull pasi që i njëjti për arsye të pa njohura ka shtënë me armë zjarri në drejtim të viktimës mashkull.

  Viktima ka pësuar lëndime trupore  dhe është dërguar në QKUK-Prishtinë për tretman mjekësor.

  Njësiti policor nga i dyshuari ka konfiskuar armën me të cilën dyshohet se është qëlluar viktima.

  Me urdhër të prokurorit i dyshuari është dërguar në mbajtje./KK

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2023 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark