×
 • Sport
 • Sport

  Emir Sahiti shënon për Hajdukun, triumfojnë ndaj skuadrës hungareze

  Insajderi
  11 January 2023 - 18:42
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Gazetës Insajderi në Viber.

  Reprezentuesi i Kosovës, Emir Sahiti, ka treguar lojë të mirë në miqësore, duke kontribuar për fitoren e Hajdukut të Splitit.

  Hajduku ka shënuar fitore me rezultat 3:2 ndaj MOL Fehervar nga Hungaria.  

  Sahiti ka shënuar dhe asistuar në golin e dytë. 

  Për Hajdukun realizuan Livaja (7′-nga penalltia e 13″), Sahiti (25’) dhe për MOL Fehervar shënuan Kodro (10 e 45+12’).

  Lirim Kastrati u aktivizua në pjesën e dytë për MOL Fehervar por nuk arritën që të barazojnë rezultatin.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark