×
 • Lajme
 • Insajderi / Insajderi

  EMRI/ Prej 16 vitesh në arrati, kapet dhe arrestohet në Itali 39-vjeçari shqiptar i shpallur në kërkim për trafik droge

  Insajderi
  17 August 2023 - 21:49

  Policia italiane ka vënë në pranga 39-vjeçarin shqiptar, Gjergji Lazaj i cili ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar që nga viti 2007 nga autoritetet franceze, për trafik droge.

  Ai u kap në një hotel në Lido di Camaiore dhe ndodhet në paraburgim, në pritje për t’u ekstraduar.

  Shqiptari shpresonte se do të ishte i sigurtë duke u akomoduar në hotelin që kishte të pranishëm dhe turistë, por nuk e dinte që të gjitha hotelet në atë zonë duhet të raportojnë emrat e të akomoduarve në komisariatet kompetence të policisë./abcnews.al

  OP-ED
  Nga Rubrika
  Shqipëri/Rajon
  04 December 2023

  © 2016-2023 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark