19 February 2023 - 15:20
    Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

Gjilani dhe Malisheva kanë barazuar 2-2 në një ndeshje spektakolare në Gjilan.

Mysafirët e nisën më mirë ndeshjen duke realizuar edhe të parët gol.

Ilir Mustafa harkoi bukur nga goditja e dënimit, derisa Ronald Sobowale realizoi edhe më bukur me kokë për 0-1 në minutën e 18-të.

Por epërsia e malishevasve nuk zgjati më shumë se 12 minuta lojë, ku Arbër Pira shkaktoi penallti.

I saktë nga pika e bardhë ishte kapiteni i Gjilanit, Albert Dabiqaj që barazoi shifrat në 1-1 kur kishte kaluar gjysmë ore lojë.

Me rezultatin e barabartë 1-1 përfunduan 45 minutat e para në stadiumin me bari sintetik në Gjilan.

Vendasit me të filluar pjesa e dytë u hodhën të gjithë në sulm për të gjetur golin e epërsisë, por një gjë e tillë nuk ndodhi pasi mysafirët realizuan përsëri.

Drilon Hazrollaj depërtoi bukur në zonë dhe me shërbeu Bleart Tolajn i cili nga afërsia realizoi për 1-2.

Gjilani fitoi sërish penallti, kësaj radhe 10 minuta para fundit të ndeshjes, ku ekzekutimin e mori sulmuesi gjakovar Mevlan Zeka.

Goditja e Zekës nga pika e bardhë u prit nga portieri mysafir, derisa nga topi i kthyer Zeka e dërgoi në rrjetë për 2-2.

Gjilani realizoi gol në fund me Mevlan Zekën, por që u anulua nga VAR-i për pozitë jashtë loje.

Kësisoj ndeshja u mbyll në barazim 2-2 dhe Gjilani ruan vendin e tretë me 29 pikë, derisa Malisheva mbetet në vendin e tetë me 20 sosh.

Ndeshjen e radhës Gjilani do të ketë punë në udhëtim me Drenicën, derisa Malisheva pret Ferizajn.