×
 • Lajme
 • Lajme / Kosovë

  Gjobë me 500 euro ndaj shoferit në Ferizaj, voziti dyfish më shumë se sa shpejtësia e lejuar

  Insajderi
  29 June 2023 - 12:48

  Policia e Kosovës për rajonin e Ferizajt të martën rreth orës 00:15 në rrugën “Rexhep Bislimi” në Ferizaj ka ndaluar shoferin A.Z i moshës 22 vjeçar i cili me veturë ka bërë tejkalimin e shpejtësisë, ku në zonën e kufizimit 40 km/h ka zhvilluar shpejtësi 103 km/h.

  Sipas një njoftimi të Policisë së Kosovës bëhet e ditur se ndaj tij, policia i shqiptoi një gjobë me 500 euro, 5 pikë negative, një vit masë mbrojtëse dhe heqje e patent shoferit.

  “Me këtë rast, Drejtoria Rajonale e Policisë në Ferizaj apelon tek shoferët e automjeteve që të respektojnë shenjat e komunikacionit.

  Veprimet e tilla rrezikojnë direkt jetën e tyre dhe pjesëmarrësve tjerë në komunikacion dhe fton qytetarët të bashkëpunojnë me policinë”, thuhet në njoftim.

  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Gazetës Insajderi në Viber.
  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark