×
 • Lajme
 • Insajderi / Ballina 5

  Grenell e quan kaos të Biden lajmin për ardhjen e 700 trupave të KFOR-it në Kosovë

  Insajderi
  01 June 2023 - 15:57

  Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, ka treguar për vendimin që brenda ditësh të dërgojnë edhe 700 trupa tjera të KFOR-it në Kosovë. E një gjë të tillë, po e sheh si “shembull tjetër kaosi” ish-emisari Grenell.

  Stoltenberg ka njoftuar se përveç që do të vinin 700 trupa shtesë, do të kishte edhe forca shtesë në gjendje të gatishmërisë më të lartë.

  E sipas Grenellit, kjo ishte rrjedhojë e politikës së Bidenit për Ballkanin që e linte BE-në të ishte në krye të negociatave Kosovë-Serbi.

  “Tjetër shembull i kaosit nga Joe Bidenit”, tha ai në llogarinë e tij në Twitter, duke komentuar lajmet që i dha Stoltenbergu.

  “Ekipi i Bidenit kishte përqeshur ekipin e Trumpit për udhëheqjen e negociatave”, vazhdoi Grenell.

  Sipas tij, strategjia e Trumpit për negociata ku fokusohej në “rritje të ekonomisë dhe refuzim të politikës kishte punuar.”

  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Gazetës Insajderi në Viber.
  OP-ED
  Nga Rubrika
  Kosovë
  01 March 2024

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark