×
 • Lajme
 • Botë
 • Lajme / Botë

  Grenell nervozohet gjatë konferencës në veri, dikujt i bie telefoni 3 herë derisa ai flet

  Insajderi
  24 June 2023 - 15:07

  Ish-emisari presidencial i SHBA-së, Richard Grenell, ka qëndruar gjatë të premtes në veri të Kosovës, pas tensioneve disa javore atje. Grenell në paraqitjen i tij para mediave ka thënë se problemi i veriut s’mund të zgjidhet në Bruksel dhe se lidershipi amerikan është më i nevojshëm se kurrë.

  Përgjatë kësaj konference për media, ish-emisari amerikan është shqetësuar nga një telefoni i një të pranishmi në vendin ku mbahej konferenca.

  Në katër minuta sa ka folur, telefoni i këtij personi që ndodhej tek pjesa e gazetarëve ka rënë tri herë, e që vërehet qartazi që e bën nervoz politikanin amerikan.

  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Gazetës Insajderi në Viber.
  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark