×

Inter Miami riktheht te fitorja – Lionel Messi shkëlqen me dy asistime

04 September 2023 - 11:44

Skuadra e Inter Miamit me Lionel Messin në radhët shënoi sukses me 3-1 si mysafir i Los Angeles FC. Messi nuk arriti të shënonte në Los Angeles, por tregoi klasin e tij me dy asistime.

Inter Miami hapi rezultatin pas 14 minutave futboll në ndeshje. Facundo Farias ka shënuar një gol të mrekullueshëm për 0-1. Me këtë rezultat u mbyll pjesa e parë e takimit.

Në minutën e 51-të, Inter Miami bëri një sulm shumë të mirë duke përfshirë Busquets, Messin dhe Alba, Lionel Messi solli i vetëm Alba kundër portierit të Los Angeles, i cili shënoi lehtësisht për 2-0 dhe rezultati përfundimtar i ndeshjes ishte i paracaktuar.

Gjithçka në takim u vendos nga Leonardo Campagna, i cili në minutën e 84-të shënoi. Messi asistoi Campagnan, i cili me një goditje në tokë bëri rezultatin 3-0 në favor të Interit.

Në fund të ndeshjes, skuadra e Los Anxhelosit nënshkroi përmes mbrojtësit Ryan Holngshead. Carlos Vela kroson nga këndi te mbrojtësi, i cili me kokë e dërgon topin në portën e miqve.

Me këtë sukses, Inter Miami iu rikthye fitoreve në MLS pas barazimit pa gola në raundin e kaluar. Megjithatë, skuadra mbetet në vendin e parafundit të 14-të në Konferencën Lindore të MLS, por me 2 ndeshje më pak. Los Angeles FC zë vendin e 3-të në Konferencën Perëndimore me 40 pikë të grumbulluara.