×
 • Lajme
 • Lajme / Kosovë

  KQZ-ja dënon dy parti politike, ja cila është arsyeja

  Insajderi
  15 February 2024 - 14:48
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka dënuar dy parti politike në Kosovë, për shkak të dorëzimit me vonesë të formularëve të azhurnimit vjetor 2024.

  Subjektet politike të dënuara janë: Partia Kosovskih Srba, e cila është vonuar pesë ditë vonesë, ndërsa Kosova Adalet Türk Partisi me 500 euro, e cila e ka dorzuar formularin tetë ditë me vonesë.

  Në këtë mbledhje, Zyra për Regjistrim, Çertifikim dhe Kontrollin Financiar të Subjekteve Politike (ZRCKFSP) paraqiti një raport lidhur me afatin e partive politike për të dorëzuar në KQZ të dhënat të përditësuara, i cili ka përfunduar më 31 janar 2024.

  Sipas njoftimit, nga 50 parti politike të regjistruara në Kosovë, 46 parti politike kanë dorëzuar formularët me të dhënat e përditësuara brenda afatit; 2 parti politike të tjera me disa ditë vonesë dhe 2 parti politike nuk kanë dorëzuar ende këtë raport.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark