×
 • Lajme
 • Insajderi / Insajderi

  Krasniqi thumbon Kurtin: Kam marr kredi për me ble shtëpinë, Albini e ka banesën në Norvegji

  Insajderi
  16 April 2023 - 12:41
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi ka treguar se ka hyrë në kredi për të blerë shtëpi.

  Krasniqi tha se i rroga e deputetit i duhet për të paguar kredinë për shtëpinë.

  Na i ka rritë rrogat Albin Kurti, na i ka rritë pak, nëra ju rritë. Në vend se me ia rritë mësuesave, në vend se me ia rritë infermierëve , në vend se me ia rritë atyne që kanë nevojë, ka shku e ia ka rritë politikanëve.
  Mu më vyn rroga për mi pagu kredit e mija, kredinë e kam marr kur e kam ble shpinë. Banesën e shita, u dashtë me dal, se tre fmijë, me ba pak hapsirë
  “, tha ai në emisionin Oxygen.

  Tutje, Krasniqi nuk la pa thumbuar kryeministrin Albin Kurti, duke thënë se kreu i shtetit ka një banesë në Norvegji dhe se qiranë e shtëpisë në Prishtinë e paguan shumë lirë.


  Albini e ka qat shpinë, 200 euro a 250 , lirë e kish, me ditë që ma lshon qatë shpi unë 50 euro ma shumë ia jap. E ka edhe një banesë në Norvegji, po pak larg“, tha Krasniqi.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark