×
 • Lajme
 • Lajme / Kosovë

  Kurti neser pret në takim pesëshen diplomatike

  Insajderi
  20 October 2023 - 22:53

  Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, nesër pret në takim Përfaqësuesin Special të BE-së për dialogun, Miroslav Lajçak, Zëvendës Ndihmës Sekretarin e ShBA-së, Gabriel Escobar dhe këshilltarët e liderëve shtetërorë të Gjermanisë, Francës e Italisë.

  Takimi do të mbahet në ndërtesën e Qeverisë nga ora 10:00.

  Në njoftimin e zyrës së kryeministrisë, thuhet se mediat mund të marrin pamje në oborrin e ndërtesës së Qeverisë.

  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Gazetës Insajderi në Viber.
  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark