×
 • Lajme
 • Lajme / Kosovë

  Kurti vizitoi komunën e Zubin Potokut por nuk e takoi kryetarin që vije nga PDK

  Insajderi
  03 April 2024 - 15:41
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Gazetës Insajderi në Viber.

  Pa paralajmërim, nën masa të rrepta sigurie, kryeministri Albin Kurti sot ka marrë rrugën për në Veriu e Kosovës. Ai ka zhvilluar disa vizita. Fillimisht në Leposaviq ku u takua edhe me kryetarin, Lulzim Hetemi, për të vazhduar tutje rrugën për në Zubin Potok.

  Atje Kurti nuk takoi kryetarin, Izmir Zeqiri i cili vije nga radhët e PDK-së.

  Se nuk e takoi për Insajderin e ka konfirmuar vet Zeqiri duke theksuar se nuk ka qenë në dijeni të vizitës së tij.

  “Jo nuk jam takuar… nuk kam qenë i informuar për vizitën e tij”, tha ai.

  Kryetari u shpreh se në momentin kur Kurti kishte arritur në komunë, nuk ishte i pranishëm në ambiente pasi kishte një takim në Mitrovicë.

  Ai shtoi se lajmin për vizitën e kryeministrit e kuptoi nga gazetarët.

  “Jo kam pasur një takim në Mitrovicë dhe nga gazetarët kam kuptuar se kryeministri është në vizitë në Zubin Potok”, u shpreh ai për Insajderin.

  Pas Zubin Potokut, Kurti për vizitë u ndalë edhe në Mitrovicën e Veriut. Atje e takoi edhe kryetarin Erden Atiq.

  Theksojmë se forca të Policisë së Kosovës siguruan objektin komunal dhe rrugët që të çojnë te ai.

  Në Veri Kurti u shoqërua nga ministrat Xhelal Sveçla dhe Elbert Krasniqi.

  /Insajderi

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark