×
 • Sport
 • Sport

  LAJMI I FUNDIT: Bayern Munich e do me çdo kusht Harry Kane. Bën ofertën e dytë te Tottenham

  Insajderi
  09 July 2023 - 19:44

  Bayern Munich ka bërë një ofertë të dytë për sulmuesin e Tottenham Hotspur, Harry Kane. Kampionët e Bundesligës patën një ofertë të parë prej 70 milionë euro plus shtesa për kapitenin e Anglisë, e refuzuar muajin e kaluar.

  Ata tani e kanë rritur atë ofertë duke e cuar ne 80 mln euro dhe bonuse dhe janë në pritje të përgjigjes së Spurs. Kane ka një vit të mbetur në kontratën e tij aktuale në veri të Londrës me klubin që ende shpreson ta bindë atë ta zgjasë atë.

  Bayern është në treg për një sulmues të ri këtë verë me trajnerin Thomas Tuchel që ka diskutuar tashmë një lëvizje të mundshme me Kane. 29-vjeçari ka qenë një objektiv i Manchester United që kur Ole Gunnar Solskjaer ishte trajner dhe trajneri aktual Erik ten Hag është gjithashtu një admirues i njohur.

  Manchester City ka eksploruar më parë mundësinë e nënshkrimit të tij dy vjet më parë përpara se të përfundonte një marrëveshje për Erling Haaland verën e ardhshme. Ndërkohë, The Athletic raportoi në qershor se trajneri i Real Madridit, Carlo Ancelotti i kishte thënë bordit të klubit se donte të nënshkruante Kane në një takim kyç për të diskutuar transferimet.

  Negociatat e kontratës së Kane me Tottenhamin u pezulluan sezonin e kaluar me sulmuesin në vend që të fokusohej në përpjekjen për të ndihmuar klubin të kthehet në Ligën e Kampionëve. Megjithatë, pas një sezoni kaotik, Spurs humbi plotësisht futbollin evropian pas një përfundimi në vendin e tetë.

  Ai ende nuk ka fituar një trofe në nivel vendas ose ndërkombëtar, por ka thyer rekordin e të gjitha kohërave të golave të Jimmy Greaves në Tottenham në shkurt, kur ai shënoi golin e tij të 267-të për klubin. Ai u bë golashënuesi rekord i Anglisë muajin e ardhshëm.

  Është e lehtë të kuptohet pse kampionët gjermanë e kanë bërë Kane prioritetin e tyre nr 1 këtë verë. Ai është dy lojtarë në një: një finalizues i mrekullueshëm në kuadrat, por po aq i aftë për të mbajtur topin lart dhe për të luajtur në vrapues të shpejtë – të cilët skuadra e Bayern-it i ka me bollëk – duke shkuar përtej tij.

  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Gazetës Insajderi në Viber.
  OP-ED
  Nga Rubrika
  Insporti
  25 February 2024

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark