11:58 - Sot

Legjendat e Barcelonës dhe Real Madridit dhuruan mbrëmë spektakël në Izrael, atje ku u zhvillua “Klasikja” e vjetër miqësore, shkruan Insporti.

Barcelona me legjendat si; Ronaldihno, Guzman, Rivaldo, u mposhtën me rezultat (3-1) nga Real Madridi.

Anipse ishin katalanasit ata që shënuan golin e epërsisë me anë të Ronaldihnos, në pjesën e dytë, madrilenët shënuan tre gola përmes Munites, Alfonso dhe De La Red.

Më poshtë përbërjet e ekipeve me legjendat e klube respektive:

Barça : Angoy, Juan Carlos, Dehu, Tortolero, Goikoetxea, Deco, Mendieta, Arpón, Rivaldo, Saviola, Ronaldinho. Guzmán, Amor, Ronald de Boer, Coco, Jofre Mateu dhe Okunoëo.

Real Madrid: Codina, Nunez, Iván Campo, Fernando Sanz, Roberto Carlos, Milla, Rivera, Figo, Amavisca, De la Red y Alfonso. Velasco, Víctor, Álex dhe Munitis.

/Insporti.com