×
 • Lajme
 • Botë
 • Lajme / Botë

  Lideri i Hamasit viziton Turqinë, pritet nga Erdogan

  Insajderi
  20 April 2024 - 16:36
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Me ftesë të presidentit turk Recep Tayyip Erdogan, lideri i grupit palestinez Hamas ka vizatur këtë të shtunë Stambollin.

  Një deklaratë nga Hamasi të premten tha se Erdogan dhe Haniyeh do të diskutojnë konfliktin në Gaza, duke shtuar se kreu i byrosë politike të grupit shoqërohej nga një delegacion.

  Në lidhje me luftën në Gaza, Erdogan është rreshtuar krah Hamasit dhe ka dënuar sulmet izraelite ndaj civilëve palestinezë. Që prej fillimit të luftës, që përkon me datën 7 tetor, në Rripin e Gazës janë vrarë më shumë se 34 mijë palestinezë.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark