×
 • Sport
 • Sport

  Mallorca e mbyll sezonin me fitore – Vedat Muriqi me 15 gola në La Liga!

  Insajderi
  04 June 2023 - 21:56

  Mallorca e ka mbyllur me fitore sezonin 2022/23 në La Liga.

  Në ndeshjen e vlefshme për javën e 38-të dhe të fundit, skuadra e drejtuar nga Javier Aguirre mposhti Rayo Vallecanon
  Mallorca fitoi si vendase me rezultatin e pastër 3:0. Në këtë përballje kontribuoi me gol Vedat Muriqi.
  Sulmuesi kosovar, i cili luajti për 77 minuta, ishte autor i golit të parë të shënuar në minutën e 51-të.

  Për Muriqin ishte ky goli i tij i 15-të për këtë sezon, me ç’rast ai ia del të renditet si një prej golashënuesve më të mirë në elitën e futbollit spanjoll. Ai ka edhe tre asistime.

  Golat tjerë për fitoren e “Piratëve” u shënuan Jose Copete (71’) dhe Angel Rodriguez (90+4’).

  Mallorca e mbyll sezonin me 50 pikë të grumbulluara dhe në pozitën e nëntë.

  Rayo Vallecano renditet dy pozita më poshtë me një pikë më pak.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2023 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark